Title:
Subtitle:
Author:

Gruppenmitglieder

Leitung

 

Prof. Dr. med. Oliver Kann

Telefon:

+49 6221 54-4560

Telefax:

+49 6221 54-6364

E-Mail:

oliver.kann@physiologie.uni-heidelberg.de

Wissenschaftliche Mitarbeiter

Dr. Bruno Chausse, Postdoc

Telefon:

+49 6221 54-4129/4133

Telefax:

+49 6221 54-6364

E-Mail:

bruno.chausse@physiologie.uni-heidelberg.de

H. Onur Dikmen, cand. med.

Telefon:

+49 6221 54-4568/4558

Telefax:

+49 6221 54-6364

E-Mail:

onur.dikmen@physiologie.uni-heidelberg.de

MSc Shehabeldin Elzoheiry, Doktorand

Telefon:

+49 6221 54-4568/4558

Telefax:

+49 6221 54-6364

E-Mail:

shehab.elzoheiry@physiologie.uni-heidelberg.de

Marc Hemmerich, cand. med.

Telefon:

+49 6221 54-4568

Telefax:

+49 6221 54-6364

E-Mail:

m.hemmerich@stud.uni-heidelberg.de

Dr. Jan-Oliver Hollnagel, Postdoc

Telefon:

+49 6221 54-4568/4133

Telefax:

+49 6221 54-6364

E-Mail:

jan-oliver.hollnagel@physiologie.uni-heidelberg.de

 

Simone Schilling, cand.med.

Telefon:

+49 6221 54-4568

Telefax:

+49 6221 54-6364

E-Mail:

simone.schilling@physiologie.uni-heidelberg.de

Thuy-Truc Ta, cand. med.

Telefon:

+49 6221 54-4568/4558

Telefax:

+49 6221 54-6364

E-Mail:

truc.ta@physiologie.uni-heidelberg.de

 

Wadim Vodovozov, cand. med.

Telefon:

+49 6221 54-4568/4133

Telefax:

+49 6221 54-6364

E-Mail:

wadim.vodovozov@physiologie.uni-heidelberg.de

 

Technische Mitarbeiter

 

 

Andrea Lewen, MTA

Telefon:

+49 6221 54-4562

Telefax:

+49 6221 54-6364

E-Mail:

a.lewen@physiologie.uni-heidelberg.de

Alumni

Dr. rer. nat. Tiziana Cesetti

Dr. med. Lukas Galow

Dr. med. Ismini Papageorgiou

Dr. Justus Schneider


Go back to the regular design...