Title:
Subtitle:
Author:

Group Members

Head

 

Prof. Dr. med. Oliver Kann

Phone:

+49 6221 54-4560

Fax:

+49 6221 54-6364

E-Mail:

oliver.kann@physiologie.uni-heidelberg.de

Scientific Staff

Dr. Bruno Chausse, Postdoc

Telefon:

+49 6221 54-4129/4133

Telefax:

+49 6221 54-6364

E-Mail:

bruno.chausse@physiologie.uni-heidelberg.de

H. Onur Dikmen, cand. med.

Phone:

+49 6221 54-4568/4558

Fax:

+49 6221 54-6364

E-Mail:

onur.dikmen@physiologie.uni-heidelberg.de

MSc Shehabeldin Elzoheiry, PhD student

Phone:

+49 6221 54-4568/4558

Fax:

+49 6221 54-6364

E-Mail:

shehab.elzoheiry@physiologie.uni-heidelberg.de

Dipl.-Biol. Jan-Oliver Hollnagel, PhD student

Phone:

+49 6221 54-4568/4133

Fax:

+49 6221 54-6364

E-Mail:

jan-oliver.hollnagel@physiologie.uni-heidelberg.de


Simone Schilling, cand. med.

Phone:

+49 6221 54-4568

Fax:

+49 6221 54-6364

E-Mail:

simone.schilling@physiologie.uni-heidelberg.de

Thuy-Truc Ta, cand. med.

Phone:

+49 6221 54-4568/4558

Fax:

+49 6221 54-6364

E-Mail:

truc.ta@physiologie.uni-heidelberg.de

 

Wadim Vodovozov, cand. med.

Phone:

+49 6221 54-4568/4133

Fax:

+49 6221 54-6364

E-Mail:

wadim.vodovozov@physiologie.uni-heidelberg.de

 

Technical Staff

 

 

Andrea Lewen, MTA

Phone:

+49 6221 54-4562

Fax:

+49 6221 54-6364

E-Mail:

a.lewen@physiologie.uni-heidelberg.de

Alumni

Dr. rer. nat. Tiziana Cesetti

Dr. med. Lukas Galow

Dr. med. Ismini Papageorgiou

Dr. Justus Schneider


Go back to the regular design...